Mechanik seřizovač

OBOR MECHANIK SEŘIZOVAČ

DSC02922
DSC02923
DSC02924
DSC02926
DSC02927
DSC02928
DSC02929
DSC02983
DSC02985
DSC02987
DSC02991
DSC02993
DSC02996
DSC02998
DSC03000
DSC03001
DSC03002
Čtyřletý maturitní obor Mechanik seřizovač je na SOU Domažlice otevřen pro všechny ty zájemce, kteří mají šikovné ruce, smysl pro detail a chtějí dosáhnout technického vzdělání.
 

Díky praktickým a teoretickým dovednostem najdou absolventi uplatnění ve strojírenství

  • obsluha a servis obráběcích strojů
  • seřizování klasických či CNC strojů, zařízení a linek
 
Budoucí mechanici budou mít také vzdělání z oblasti obsluhy tvářecích strojů, strojů pro dělení materiálu a zpracování plastu. Díky maturitě, která se skládá z profilové a státní části, budou se navíc absolventům otevřou dveře nejen na trhu práce, ale i k dalšímu studiu či sebevzdělání. V neposlední řadě získají cenné dovednosti prostřednictvím praxí v Německu.
 

Se vzděláním z naší střední školy bude obsluha CNC strojů hračkou

Zaměstnavatelé a firmy stále častěji hledají odborné pracovníky pro obsluhu nejmodernějších obráběcích strojů. Studiem oboru Mechanik seřizovač získají absolventi vzdělání, díky kterému naleznou pracovní uplatnění ihned po střední škole. Navíc v průběhu studia získají i mladí mechanici praxi a vazby na přední strojírenské firmy. Během studia se naučí obsluhovat nejmodernější stroje a technologie. Programování špičkových CNC obráběcích strojů a ovládnutí moderních řídících systémů tak budou mít za čtyři roky studia absolventi doslova v malíčku.
 

Absolventy připravíme zejména na:

  • obsluhu obráběcích CNC strojů
  • programování CNC
  • na získání základů dovedností počítačového technického kreslení (CAD)
  • obsluhu řídících systémů  Heidenhain, Sinumeric, Fanuc.

Mechanici si rozšíří obzory studiem v Německu

SOU Domažlice jako jediná škola v regionu nabízí budoucím mechanikům seřizovačům volitelný modul, který znamená výuku a odbornou praxi v německém Rodingu. Mladí mechanici si rozšíří své teoretické a praktické znalosti po dobu několika týdnů na pobočkách německé Berufsschule Cham. Získají tak nejen cenné zkušenosti převážně v oboru pneumatika, ale zdokonalí se i v německém jazyce. Podstatnou stránkou bude i získání praxe ve špičkových německých firmách.

Odborné vzdělání studentům zaštítí certifikát.
Usnadní jim najít práci v zahraničí

Navíc po absolvování kurzu absolventi získají Certifikát německé obchodní a hospodářské komory, který jim garantuje znalosti a opravňuje je ke zrychlenému dosažení dalšího vzdělání u našich západních sousedů. Obecně, díky zahraniční několikatýdenní praxi se absolventům otevře i německý pracovní trh.

Chcete studovat obor mechanik seřizovač? Kontaktujte nás

Ke stažení

Kontakty

Střední odborné učiliště Domažlice
Prokopa Velikého 640 
344 01  Domažlice-Týnské Předměstí